rok założenia logo  
Filmy szkoleniowe: zwalczanie rozlewów olejowych arrow Badania środowiskowe arrow Badania modelowe  
 
Informacja o ciasteczkach
Menu
Filmy szkoleniowe: zwalczanie rozlewów olejowych
Magazyn ZAGROŻENIA
Filmy edukacyjne
Filmy prezentacyjne
Dokumentacje ekologiczne: operaty, raporty o oddziaływaniu, wnioski, przeglądy
Monitoring wód podziemnych i powierzchniowych
Projekty rekultywacji
Badania środowiskowe
Ratownictwo ekologiczne
Dokumentacje bezpieczeństwa
Opinie, ekspertyzy, konsultacje
O nas
Badania modelowe PDF Drukuj
Spółka jest przygotowana do wspomagania prowadzonych przez siebie prac badaniami modelowymi. Mogą być one prowadzone w skali laboratoryjnej, półtechnicznej i technicznej. Takie podejście doprowadziło do  wdrożenia wielu oryginalnych rozwiązań technicznych, m.in. sprzętu ratownictwa ekologicznego, maszyny do czyszczenia gruntu z substancji ropopochodnych, technologii rekultywacji składowiska fosfogipsów w Wiślince, technologii odolejania wód.
Podejście do badań modelowych w procesie rozwiązywania projektu technicznego jest następujące: studia literaturowe, wstępna koncepcja rozwiązania, lista problemowa, projekt stanowiska badawczego umożliwiającego uzyskanie odpowiedzi na pytania z listy problemowej, badania modelowe, wyniki i ich aplikacja dla celów wdrożeniowych.
Faza badań modelowych prowadzona jest w najniezbędniejszym zakresie, bez nadmiernego rozwijania wątków teoretycznych. Spostrzeżenia z tej fazy są weryfikowane w skali półtechnicznej, w warunkach zbliżonych do rzeczywistych.
Wieloletnie doświadczenie przy opisanym podejściu do problemów technicznych pozwoliło na znajdowanie względnie szybkich, trafionych rozwiązań.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Top! Top!